• Anasayfa
  • https://www.facebook.com/tarihtarihcemiyeti/
  • https://twitter.com/ttcemiyeti
TAVSİYE KİTAP
60.000'lik Tarihi Fotoğraf Arşivi
Tarih Tarih Dergisi Neden Son Buldu? / Ahmet Özgür Türen
               Ortaya, birçok akademisyen ve yazarın katkıda bulunduğu, gerçekten gurur duyduğumuz iki değerli sayı koyduk.  İlk sayıda çok satanlara girdik ve bu,  yeni çıkan bir dergi için ciddi bir başarı idi. İnsanların karşısına bir hedefle çıkmıştık. Hedefimizi belki hatırlayanlar olur.
 
                 Hedef: Her mahallede, her markette, her kitapçıda olmak…
 
                İşte dergiyi noktalamamızın altında yatan konu budur. Çünkü türlü çabalarımıza rağmen dağıtım terörünü yenemedik ve dağıtım ambargosunu kıramadık. Dağıtımı yapan oluşumlar, dağıtım için dergiyi aldıklarında dergileri çok kötü ve düzensiz bir şekilde dağıttılar ya da dağıtılması için verdiğimiz dergileri en baştan kabul etmediler. Sonuç olarak bizi sadece internetten satılmaya mahkum ettiler.
                 
                Dağıtımcıların, önce internetten çok satıl sonra Türkiye'nin dört bir yanına dağıtırız mantığı bizi bu işten soğuttu. Ancak bugüne kadar her koşulda ve  her engelde yanımızda olan Tarih Tarih takipçilerine durumu anlatmamız durumunda kesinlikle yanımızda olurlardı ama Tarih Tarih ve takipçilerini sistemin kölesi yapmanın gereği var mıydı? Bunun yerine mücadelemizi tekrar sosyal medyaya döndürmeye karar verdik.
 
                Dergiyi çıkarmamız aşamasında herhangi bir para cebimizden çıkmadı. Herhangi bir para da cebimize girmedi. Çünkü bir yayınevi,  kârını da zararını da üstlenerek dergiyi çıkarmamızda yardım etti. Aslında mevcut konumumuzu yani sadece internetten satılmayı kabullenmiş olsak, bu dergi sonsuza kadar çıkabilirdi. Ancak internetten satılan bir dergi olmak için yola çıkmamıştık.
 
                Bundan sonra, mücadelemizi sosyal medyada sürdürecek ve tüm enerjimizi buraya aktaracağız. Daha önce de olduğu gibi büyümek ve güçlenmek için yarışmalara katılmayı sürdürecek ve kazandığımız ödüllerle sosyal medyada daha çok insana ulaşacağız.

               Keza bugüne kadar 2 yarışmaya girmiş ve kazanmış bulunmaktayız. İlk yarışmanın sonucunda, Türkiye'ye ait yabancı dilde yayın yapan en büyük tarih sayfası Ottoman History Picture Archives'ı satın almıştık. İkinci girdiğimiz yarışma sonunda ise Deniz Gezmiş sayfasını almış bulunmaktayız. Daha önce de kendi imkanlarımızla Tarih Kulübü ve Göktürk İmparatorluğu sayfalarını da Tarih Tarih oluşumuna dahil etmiştik.  Böylelikle bir milyondan fazla kişiye ulaşabilir duruma geldik.
 
                Derdimiz Atatürk'ü ve Atatürkçülüğü anlatmak. Sosyal medyanın, TV ve gazetelerden bile güçlü olduğu ve zamanla da farkı açacağı gerçeğinden yola çıkarak, politikamızı tutarlı ve değerli buluyoruz.
 
                Saygılarımla
 
Ahmet Özgür Türen
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
2382 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın